27. dubna odstartuje na Malém náměstí cyklus sousedských setkání Zaber Hradec! V době od 11 hod – 18 hod se zde můžete setkávat se svými sousedy, kamarády a ostatními obyvateli města.
V rámci Evropského týdne mobility a ve spolupráci s organizací Auto*mat a jejich projektem Zažít město jinak, která organizuje sousedská "setkání" v pražských ulicích, bude tentokrát odpoledne zaměřeno především na cyklistickou a pěší dopravu jako takovou. Kolemjdoucí si budou moci propůjčit koloběžky a tříkolky či si zkusit opravit kolo s profesionálem. Toto sobotní odpoledne však nabídne ještě mnohem víc! Kromě již tradičního blešího trhu tu bude připraven kávový dýchánek, kdy si lidé přinesou navzájem šálek své oblíbené kávy nebo si ji mohou přímo na místě koupit u pojízdné kavárny z Café Na kole, zkusit si plést a šít na ulici na sdíleném šicím stroji, nahlédnout do činnosti Ateliéru Kokpit, poslechnout si gramofonové desky na gramofonu, zahrát si nějakou z oblíbených deskových her či se spolupodílet na novém výtvarném ztvárnění podchodu vedoucího k Biu Central. U tohoto oblíbeného kina si pak budou moci lidé posedět u nápoje Club Maté a přímo uvnitř bude připravena projekce nejrůznějších krátkých filmů.
Jak jsme sousedili na konci října na Tylově nábřeží ve společnosti hromadně uvařené dýňové polévky, blešáku rozloženého na zábradlí, gramofonu na kličku, pečených kaštanů, výroby lampijonků a neodolatelného svařáku Café Na kole!